Adoptivní dítě

Adoptivní dítě

Od roku 1993 pomohl program Adopce na dálku® více než 30 tisícům nejchudších dětí. Podpora zahrnuje financování nákladů na vzdělávání (školné na základních, středních či vyšších školách, školní pomůcky, školní uniforma, v případě potřeby pobyt na internátu, doučování), mimoškolní aktivity a zdravotní péči. Nedílnou součástí programu je i podpora komunit, které hrají v celkovém rozvoji a vzdělávání potřebných dětí zásadní roli.

Naše farnost podporuje dívku Swabulah Babirye, narozenou 13.2.2010.

Bydliště: Bwaza
Škola:     St. Mary’s P/S Malongwe
Oblíbený předmět: angličtina

Sourozenci:

–          Kiggundu Saidi, chlapec, 3 roky, nechodí do školy
–          Namuddu Yudaya, dívka, 5 let, nechodí do školy

Bydlí s matkou, ráda by se stala doktorkou, má dobrý prospěch, ráda běhá a hraje na schovávanou.

Swabulah vždy zaujímá první místo ve třídě, je aktivní ve všech školních činnostech. Má ráda zpěv a tak zpívá ve třídním sboru. Respektuje starší, je zdvořilá, je velmi sebevědomá. Umí vysvětlit, co dělá a je velmi přátelská.

Bydlí s matkou poté, co otec rodinu opustil a oni neví kde je. V době kdy otec odešel, byla matka těhotná a ačkoli už porodila, nikdy se neukázal. Matka se třemi dětmi žije v malém domku z hlíny a rákosu se střechou z trávy. Když okopává cizí zahrady, aby vydělala trochu peněz, nosí nejmladší dítě na zádech. Také peče placky a prodává je u silnice ve vesnici. Přesto ale není schopna uspokojit potřeby rodiny.