Duchovní aktivity v době epidemie

Vážení farníci, zdravíme Vás z Katechetického centra v Olomouci a posíláme snad i trochu pomoci k aktuálním pastoračním výzvám. Projekt „kartičky k nedělním evangeliím“ rozšiřujeme o nedělní videokázání pro děti: zde (Jeho sledování není závislé na tom, jestli děti kartičky už předtím sbíraly, nebo se k nim aktuálně dostanou.) V tomto kázání budou vždy nabídnuty podněty k aktivitám v rodině. Pokračujeme v elektronickém vydávání metodik k nedělním evangeliím pro rodiny: zde, které budeme doplňovat o další drobné podněty, co si doma děti mohou vyrobit. Současně mohou rodiny tento projekt sledovat také na facebooku: zde. Sdílejte prosím tyto odkazy na svých webech a fb, ať se dostanou k rodinám. Děkujeme!

Tento víkend měla být postní rekolekce pro katechety. Protože musela být zrušena, natočili jsme pro vás 4 zamyšlení, které mohou pomoci katechetům a jiným zájemcům vykonat si soukromou duchovní obnovu:Duchovní obnova: https://www.youtube.com/watch?v=eeb4h5gxjTg&list=PL-aYIZ-4jc1hZXPYfQ8imI3KEMW5KzMEu

Také přikládám nedělní videokázání o. Romana pro děti:Nedělní kázání pro děti: https://www.youtube.com/watch?v=1aUdx2BleFg&list=PL-aYIZ-4jc1jT4fI5oxyTZ-38wafFfkMj

A příští týden se ozvu s prvním videem přípravy na 1. svaté přijímání. Celkem jich bude 7.Příprava na 1. svaté přijímání: https://www.youtube.com/watch?v=pwc1iq8MTiU&list=PL-aYIZ-4jc1gDNGeYCSh1uo9U7KDGqtR_

Připravujeme:

Dále připravujeme videoškoličku Příprava na první svaté přijímání (včetně svátosti smíření).

A jako náhradu za zrušené rekolekce pro katechety sérii krátkých zamyšlení na youtube pro soukromou duchovní obnovu.

Sdílejme:

Pokud máte vytvořeny či připravujete nějaké další pastorační a katechetické projekty, budeme rádi, když je budete chtít dát k dispozici dál. Ať už prostřednictvím webu katechetů: zde či skrze nějakou jinou cestu. Děkujeme za Vaši ochotu přijímat nové pastorační výzvy a přejeme Vám požehnané dny naplněné Boží přítomností!

Za KC Olomouc

Martina Orlovská

Velikonoce

Zde jsou videa určená pro laiky a jejich prožití v domácnosti.